06-70/684-8604
 2800 Tatabánya, Béke utca 8.

Mi van a? - NTP-INNOV-21-0172

Beszámoló az NTP-INNOV-21-0172
Mi van a?” című pályázatáról

TSZC Mikes Kelemen Technikum és Szakgimnázium
2021/2022. tanév

Iskolánk 1 265 000 forintot nyert az NTP-INNOV-21 pályázat keretében, amelynek segítéségével egy a "tanulás tanulását" célzó tanórán kívüli programsorozatot valósítottunk meg.

Különböző projektmódszerrel és a soft skillek fejlesztésével a tehetséges tanulóinkban fejlesztettük az egyéntudatosságot, az önmegfigyelő kapacitást, a kritikus megfigyelést és szemléletet. Tanulóinkban növeltük a magabiztosságot és a motivációt. Segítettünk nekik, hogy új tanulási stratégiákat ismerjenek meg, és így aktív tanulókká váljanak. A kognitív hiányosságok kompenzálásával, valamint a problémamegoldó képességük fejlesztésével a tanulók önállóan és csapatban is képesekké váltak a tanulási folyamatok megértésére és szélesítésére.

A pályázat során olyan eszközöket szereztünk be, amelyekkel sikerült eredményesebben megvalósítani a pályázat során vállaltakat. Így sikerült két babzsákot beszerezni, amelyeket nagy szeretettel vettek birtokba az iskola tanulói, pont úgy, mint a foglalkozások számára hasznos asztalokat és székeket. A pályázat keretében két filces “Whiteboard” táblát is beszereztünk. Az egyik táblát az iskola “A” épületének folyosóján helyeztük el, míg a másikat a “B” épület könyvtár szobájának ajtaján, amelyeken az iskola tanulói - sőt tanárai is - kreatív rajzokkal, üzenetekkel, versekkel vagy gondolatokkal dobják fel egymás napjait vagy éppen tanítják egymást. Ezekhez az eszközökhöz irodaszereket is beszerezhettünk. A beszerzett eszközök hasznosak lesznek a további években is az iskola számára.

A pályázat keretében megvalósítottunk egy 60 órás tanórán kívüli fejlesztő programtevékenységet. A játékos és sokoldalú programok segítségével különböző soft skillek mentén fejlesztettük a tanulókat. Átsétáltunk a Mikes iskolától a Jászai Mari Színházba, ahol megismerkedtek a színjátszás légkörével. Taizs Gergő, költő segítségével a tanulók a Slam Poetry rejtelmeit is felfedezték. A programsorozat segítségével eljutottunk az etyeki Korda Filmstúdióba is, ahol két programon vettek részt diákjaink: a “Filmgyártás rejtelmei” és a “Legyél Te is Filmsztár” című élményekkel gazdagodtak. A program költségeit szintén a megnyert pályázat biztosította.

A programsorozatot egy projektnappal zártuk június 10-én, amelyet játékos feladatokkal, rendőrkutyás bemutatóval és közös pizzázással koronáztunk meg. Végeredményben egy nagyon eredményes programsorozatot tudhatunk magunk mögött, amelyet diákjaink és tanáraik is szívesen megismételnének.

Tatabánya, 2022.június 28.

Tóásó Előd